Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!!
***Cautam staff cu experienta******INCEPEM CONCURSUL ANUAL 1000 POSTURI SI IEI PREMIU 10 euro***Cautam designeri pentru forum***
!!!Cautam persoana cu IP static pentru hostarea unui server de cstrike mod normal!!!

Distribuiţi | 
 

 Codare Meniu Bar in Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andr3y
Andr3y
Fondator
Fondator

Mesaje : 1520
puncte : 14869
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 57
Localizare : jud.Mures

Codare Meniu Bar in Photoshop Empty
MesajSubiect: Codare Meniu Bar in Photoshop   Codare Meniu Bar in Photoshop EmptyMar Aug 30, 2011 12:16 am

Salutari.Astazi am sa va invat cum sa codati un Meniu in PhotoShop. Deci sa incepem:


Deschidem Meniul creat(daca nu avet-i meniu creat urmariti acest Tutorial).


Codare Meniu Bar in Photoshop 68bfxt

Dupa aceea vom selecta unealta Slice Tool din partea dreapta:

Codare Meniu Bar in Photoshop 2nl9s3m

Si vom incercui Textul Acasa sau Textul Forum. Pe or care il doriti voi, trebuie sa fie incercuit ca in imaginea aceasta:

Codare Meniu Bar in Photoshop 21dq0qs

Dupa ce l-am incercuit mergem si da-m Click Drapta si Selectam Edite Slice Option.Dar cand dati Click Drapta trebuie sa aveti selectata unealta Slice Tool:

Codare Meniu Bar in Photoshop Kb36ti

Apoi vom Edite in felul urmator.La Name ve-ti scrie ce Doriti, iar la URL scrieti linkul de unde vreti sa va duca cand dati click pe Nume. De exmplu eu am ales Acasa si la URL am pus linkul catre forum.Ca in imaginea urmatoare:

Codare Meniu Bar in Photoshop 2v9wu86

Asa ve-ti face cu fiecare Cuvant in parte sau Imagine. Apoi dupa ce ati facut cu toate asa mergeti la File->Save for Web& Devices. Apoi da-ti Save si inainte sa da-ti Save Face-ti urmatorile Setari:

Codare Meniu Bar in Photoshop 2hdze3t
Sus In jos
https://andr3y.forum.st
 

Codare Meniu Bar in Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Photoshop Tutorial
» Tutorial photoshop CS3 - Photomontage
» Photoshop Frozen Text
» Photoshop: Zid de caramizi
» Dictionar PhotoShop
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PhotoShop :: Utile Photoshop :: Tutoriale photoshop-
Andr3y CsComunity Top66 StatisticiPromovare Site - Top123.roTraficx.net
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente