Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!!
***Cautam staff cu experienta******INCEPEM CONCURSUL ANUAL 1000 POSTURI SI IEI PREMIU 10 euro***Cautam designeri pentru forum***
!!!Cautam persoana cu IP static pentru hostarea unui server de cstrike mod normal!!!

Distribuiţi | 
 

 Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andr3y
Andr3y
Fondator
Fondator

Mesaje : 1520
puncte : 14869
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 57
Localizare : jud.Mures

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyMier Sept 22, 2010 7:51 am

Pentru a crea o adresa de tip NUME la server urmariti pasii de mai jos:



1. Intrati pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si va faceti cont (Crează cont > si completati formularul respectiv)



2. Cu contul creat va logati pe site si selectati (sub Subdomenii) Adaugă subdomeniu



3. Completati (ca in ex. de mai jos):

Nume subdomeniu: extream (aceasta este o adresa data ca ex., puneti
numele care il doriti) .freedns.ro, .idle.ro (deci va fi ceva de genu
strikes.idle.ro)
Va fi asociat cu IP: 195.189.227.135 (aceasta este un ex. de adresa IP,
puneti adresa serverului dvs.; pentru a va afla adresa IP click AICI)
Scopul folosirii (maxim 250 caractere): Server Counter-Strike



iar la urma apasati Adauga si astepti o zi pana se face activarea



4. Ziua urmatoare verificati emailul si daca a fost activat subdomeniul puteti da noua adresa prietenilor vostri..



Ei se pot conecta la server manual (scrie in consola: connect ADRESA_ABIA_ACTIVATA) sau prin adaugare la Favorites
Sus In jos
https://andr3y.forum.st

razvan12345
Parteneri
Parteneri

Mesaje : 18
puncte : 5094
Data de inscriere : 04/12/2010

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyVin Dec 10, 2010 7:14 am

andery am o problema.......te rog dai ad la id razvi_bmx ...... problema e ca miam facut un cont
si am asteptat o zis da acm nu merge am luat ban asa scrie altul nu pot face ce sa fac? dai add la id te rog
Sus In jos
ViRuS FaTaL
ViRuS FaTaL
Designer
Designer

Mesaje : 132
puncte : 5241
Data de inscriere : 30/11/2010
Localizare : Curtea de Arges

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyVin Dec 10, 2010 9:35 am

razvan12345 a scris:
andery am o problema.......te rog dai ad la id razvi_bmx ...... problema e ca miam facut un cont
si am asteptat o zis da acm nu merge am luat ban asa scrie altul nu pot face ce sa fac? dai add la id te rog

ai gresit la ceva si de aia, incearca sa iti faci alt cont Very Happy
Sus In jos

razvan12345
Parteneri
Parteneri

Mesaje : 18
puncte : 5094
Data de inscriere : 04/12/2010

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyVin Dec 10, 2010 9:42 am

am facut tot bine da numi merge infine mam lamurit imi trebe ip static Neutral ms ca mati ajuata 2 euro din cate am auzit
Sus In jos

razvan12345
Parteneri
Parteneri

Mesaje : 18
puncte : 5094
Data de inscriere : 04/12/2010

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyVin Dec 10, 2010 9:42 am

poate nu ati inteles da ip static la romtelecom coasta 2 euro eu am nevoie de 2 euro pe luna Sad(
Sus In jos
ViRuS FaTaL
ViRuS FaTaL
Designer
Designer

Mesaje : 132
puncte : 5241
Data de inscriere : 30/11/2010
Localizare : Curtea de Arges

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyVin Dec 10, 2010 10:31 pm

razvan12345 a scris:
poate nu ati inteles da ip static la romtelecom coasta 2 euro eu am nevoie de 2 euro pe luna Sad(


renunti s tu la 2 euro si il faci Very Happy
Sus In jos
FaKeNz0rNNN;x
FaKeNz0rNNN;x
V.I.P.
V.I.P.

Mesaje : 38
puncte : 5134
Data de inscriere : 08/12/2010

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyDum Dec 19, 2010 2:29 am

bine spus
Sus In jos
ViRuS FaTaL
ViRuS FaTaL
Designer
Designer

Mesaje : 132
puncte : 5241
Data de inscriere : 30/11/2010
Localizare : Curtea de Arges

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! EmptyLun Dec 20, 2010 1:40 am

TOPIC CLOSED
Sus In jos

Continut sponsorizat



Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty
MesajSubiect: Re: Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!   Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume! Empty

Sus In jos
 

Cum Sa Iti Faci Serverul Pe Nume!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Server CS gata facut Non-Steam !! by GanGster PGL!!
» Cum sa ne punem nume la server ip stabil
» NOU!!!! Cum sa faci un demo pe server NOU!!!!!!
» Cum sa faci un video tutorial
» Redirecte pentru serverul claudiu.malware-site.www.Reghin
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Counter strike :: Utile Counter-Strike :: Tutoriale cs-
Andr3y CsComunity Top66 StatisticiPromovare Site - Top123.roTraficx.net
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente