Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!!
***Cautam staff cu experienta******INCEPEM CONCURSUL ANUAL 1000 POSTURI SI IEI PREMIU 10 euro***Cautam designeri pentru forum***
!!!Cautam persoana cu IP static pentru hostarea unui server de cstrike mod normal!!!

Distribuiţi | 
 

 Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andr3y
Andr3y
Fondator
Fondator

Mesaje : 1520
puncte : 14869
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 57
Localizare : jud.Mures

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Empty
MesajSubiect: Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop   Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop EmptyDum Sept 26, 2010 12:06 am

Dupa ce am invatat cum sa facem un menu bar pentru site, acum vom invata cum sa facem un logo pentru viitorul site pe care il vom crea.

Pasul 1

Deschide un nou fisier Photoshop de dimensiunea 300x300 px.
Tine apasat pe Shift pentru a crea un cerc uniform si traseaza cercul cat sa se incadreze in document ca in imaginea de mai jos:

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite1

Pasul 2

Multiplica layerul creat cu Duplicate layer si Apasa Ctrl+T pentru tranformare. Modifica dimensiunea acestui layer la 90%

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite2

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite3

Pasul 3

De la Layer > Layer Style > Gradient Overlay schimba culoarea acestui cerc formand un gradient dupa urmatoarele setari

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite5

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite4

Layer > Layer Style > Bevel and Emboss cu urmatoarele setari

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite6

Pasul 4

Cu layerul de jos selectat tineti tasta Ctrl apasata si apasati pe layerul de deasupra. Apasati apoi Ctrl+X.

De la Layer > Layer Style > Drop Shadow faceti urmatoarele setari

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite7

Veti obtine ceva in genul acesta:

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite8

Pasul 5

Pe un nou layer faceti o selectie tinand tasta Shift apasata pentru un cerc perfect in modul urmator:

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite9

Pasul 6

Umpleti aceasta selectie cu un gradient Alb catre transparent de sus in jos si veti obtine urmatorul rezultat

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite10

Pasul 7

Selectati Dodge Tool apasand tasta O cu urmatoarele setari

Tineti apasat in mijlocul cercului verde de sus aceasta unealta si rotiti usor catre exterior fara sa desprindeti degetul de pe mouse. Apoi mariti marimea la 200 si apasati o data sau de doua ori in partea superioara si in partea inferioara a cercului pana obtineti urmatoarea imagine

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite12

Pasul 8

Logo-ul este aproape gata. Puteti adauga ce doriti dumneavoastra. Eu am aplicat doua litere, am mai scazut din opacitatea lor. Am dublat apoi acest layer cu text, am rasterizat textul si am aplicat un efect de Gaussian blur. Apoi am scazut opacitatea la un procent mai mic decat textul original. Iata ce am obtinut:

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop Logosite12

Bafta!!Tutorial by Airnike.
Sus In jos
https://andr3y.forum.st
 

Creaza un logo pentru site in Adobe Photoshop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Creaza efectul de apa in Adobe Photoshop
» 3900 Logo-uri pentru photoshop
» Adobe Photoshop cs4
» Efectos De Texto en Adobe Photoshop CS3
» Necesitatea sistemului de navigare pentru site
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PhotoShop :: Utile Photoshop :: Tutoriale photoshop-
Andr3y CsComunity Top66 StatisticiPromovare Site - Top123.roTraficx.net
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente