Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!!
***Cautam staff cu experienta******INCEPEM CONCURSUL ANUAL 1000 POSTURI SI IEI PREMIU 10 euro***Cautam designeri pentru forum***
!!!Cautam persoana cu IP static pentru hostarea unui server de cstrike mod normal!!!

Distribuiţi | 
 

 Puzzle Effect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andr3y
Andr3y
Fondator
Fondator

Mesaje : 1520
puncte : 14870
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 57
Localizare : jud.Mures

Puzzle Effect  Empty
MesajSubiect: Puzzle Effect    Puzzle Effect  EmptyDum Iul 24, 2011 3:07 am

Deci..mai intai si mai intai deschideti poza pe care vreti sa lucrati..

Puzzle Effect  Stampila

2. Acum mergem la Filter>Texture>Texturizer.. Puzzle texture trebuie sa-l selectati voi.. asa cum arata in poza... puzzle il gasiti in fisierele Photoshop/preset/textures

Puzzle Effect  Tut1

3.Arata bine pana acum ,nu? O sa adaugam o margine..dar mai intai trebuie sa schimbam marimea pozei.. [ ALT+CTRL+C] eu am pus 110% width si 110% height .

Puzzle Effect  Tut0.2

4.Acum vom aplica acea margine de care vorbeam mai sus.. duceti-va la Layer Style si alege-ti STROKE, alegeti culoarea, marimea si apasati OK..

Nu ar fi frumos sa "stergem" cateva piese pt ca puzzle-ul sa para neterminat?? Pentru a face asta .. selectati o piesa.. cu ce va descurcati voi mai bine [pen tool, magnetic tool, lasso tool etc.] si mutati selectia intr-un nou layer [ Layer>New>New Layer via CUT]

5. In noul layer mutati piesa selectata unde vreti.. daca tot am facut acea margine.. ar fi frumos sa mutati pe margine ..s-ar vedea frumos..rotiti piesa selectata cum vreti [CTRL+T pt a trece in TRANSFORM..]

6. Datii piesei selectate un Dropshadow [tot la layer styles il gasiti si pe asta] faceti setarile cum va place voua.. si dati OK..


Puzzle Effect  Tut3

asta e ceea ce am facut eu.. voi de aici puteti "sterge" mai multe piese si sa faceti cum va trece prin minte.. eu doar v-am explicat cum sa faceti

Sper ca va ajuta cu ceva acest tutorial!!
Sus In jos
https://andr3y.forum.st
 

Puzzle Effect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Damage & Death Effect Real
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PhotoShop :: Utile Photoshop :: Tutoriale photoshop-
Andr3y CsComunity Top66 StatisticiPromovare Site - Top123.roTraficx.net
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente