Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Bine ati venit pe forumul andr3y.forumclan.net ,va rugam sa va inregistrati.Va multumim!

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  ParteneriParteneri  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Va anunt ca comunitatea noastra va acorda suport tehnic pentru serverele care intra in comunitate si va vom crea si redirecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!Inregistrativa pentru a ajuta la cresterea comunitatii,fiti activi pe forum!!!!!!!!!!!
***Cautam staff cu experienta******INCEPEM CONCURSUL ANUAL 1000 POSTURI SI IEI PREMIU 10 euro***Cautam designeri pentru forum***
!!!Cautam persoana cu IP static pentru hostarea unui server de cstrike mod normal!!!

Distribuiţi | 
 

 Imagine in Patratele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andr3y
Andr3y
Fondator
Fondator

Mesaje : 1520
puncte : 14870
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 57
Localizare : jud.Mures

Imagine in Patratele  Empty
MesajSubiect: Imagine in Patratele    Imagine in Patratele  EmptySam Iul 23, 2011 11:10 pm

Salutare!. Astazi am sa va invat cum sa face-ti o imagine cu masina sau oameni in Patratele. Bun deci sa-i dam Drumu:

Deschidem Imaginea dorita.Cum facem asta, mergem la File-Open->Selectam Imaginea Dorita si dam Ok. Eu am ales aceasta Imagine:

Imagine in Patratele  Nfs-undercover-imagini-06

Ok acuma ca am deschis imaginea vom face un layer nou ca in imaginea aceasta:

Imagine in Patratele  Newpart

Dupa ce am facut noul layer Selecta Paint Bucket Tool din partea stanga:

Imagine in Patratele  Partea4

Si selectam culoare alba.Dupa ce am selectat culoare umplem layerul creat mai devreme.Dupa ce sa umplut imaginea ar trebui sa apara alba, cam asa:

Imagine in Patratele  Pasu5

Acum vom merge la Filter->Texture->Patchwork:

Imagine in Patratele  Pasu6

Si de acolo vom alege urmatoarea Textura urmatoare adica PatchWork ca in imaginea urmatoare:

Imagine in Patratele  Pasu7

Apoi vom da Ok. Dupa ce am dat Ok Mergem in meniul din Dreapta si vom Alege Color Burn:

Imagine in Patratele  Pasu8

Iar imaginea noastra Finala ar trebui sa fie asa:

Imagine in Patratele  Patratele

Sper ca ati inteles si ca va Placut!.Pana la lectia Urmatoare Toate cele bune!

Tutorial facut de kEnWooD ,designer EvoeCom!
Sus In jos
https://andr3y.forum.st
 

Imagine in Patratele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» "Iesi" din imagine
» Imagine Android
» Text cu fundal imagine (video)
» Cum sa creezi o imagine animata / un banner in Photoshop
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PhotoShop :: Utile Photoshop :: Tutoriale photoshop-
Andr3y CsComunity Top66 StatisticiPromovare Site - Top123.roTraficx.net
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente